Atrakcje w Szklarskiej Porębie


Te miejsca musisz zobaczyć

Polecamy

Szklarska Poręba urzeka swoim położeniem na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. To wręcz perfekcyjne miejsce dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku.

Spędzając swój wolny czas w tym malowniczym miejscu szczególnie warto poznać jego ciekawą historie W miejscowości i okolicach jest wiele atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ani wybrać najciekawszej. Wiele jest do zobaczenia. A warto 😉

Oto tylko niektóre z nich:

Zaciekawiły Cię te atrakcje? Już teraz sprawdź ofertę i zarezerwuj
Zarezerwuj pobyt

Śnieżne Kotły

dwa kotły polodowcowe, wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy. Powstanie lodowców i kotłów miało miejsce w plejstocenie, prawdopodobnie w czasie ostatniego zlodowacenia. W Wielkim Kotle znajdują się dwa Śnieżne Stawki. Kotły stanowią doskonały punkt widokowy.

Zapierające dech wodospady

w Szklarskiej Porębie możemy zobaczyć 2 wspaniale wodospady. Wodospad Kamieńczyka i wodospad Szklarki. Ich urok na pewno pozostawi ślad w naszej pamięci. To wspaniałe miejsce do wypoczynku i rozkoszowania się cudami natury.

Krucze Skały

wspaniała grupa skalna znajdująca się na prawym brzegu rzeki Kamiennej. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30 m. Zlokalizowany jest tam Park Linowy- Trollandia. Idealne rozwiązanie dla wszystkich którzy lubią czuć adrenalinę. W parku dostępne są dwie trasy, zielona i czerwona o zróżnicowanym stopniu trudności.

Zakręt Śmierci

bardzo ostry zakręt, prawie 180 stopni, na trasie Szklarska Poręba Świeradów Zdrój. Znajduje się na wysokości 775m n.p.m. Swa nazwę zakręt zawdzięcza licznym wypadkom powodowanym przez nieostrożnych kierowców.

Chybotek

jest to grupa skalna złożona z kilku bloków. Ciekawostką jest, iż największy, najwyżej położony głaz można rozkołysać. Chybotek zbudowany jest z granitu karkonoskiego. Według legendy skała blokuje wejście do podziemnego skarbca.

Czerwona Jama

Sztucznie powstała, w wyniku eksploatacji pegmatytów w skalistym brzegu Kamiennej, jaskinia – około 6m głębokości i około 4m wysokości.