Pensjonat Szklarska Poręba – Polny Krzew

Pensjonat Szklarska Poręba to popularne rozwiązanie wybierane przez turystów szczególnie, w Szklarskiej Porębie oraz wielu miastach gdzie nie od zawsze funkcjonowały hotele lub większe bazy noclegowe. W związku z coraz większym zapotrzebowaniem turystów na pokoje gościnne lub wszelkie możliwe formy wypoczynku zaczęły powstawać pensjonaty, pokoje gościnne oraz inne oferty noclegowe.

 

Jednym z takich miast w Polsce jest bez wątpienia Szklarska Poręba, każdy powstający tutaj po wojnie dom wypoczynkowy jest podstawową bazą noclegową do dnia dzisiejszego. Choć miasto jest częścią terytorialną Polski dopiero od 1945 to baza noclegowa nie była tutaj przez lata rozwijana choć zdecydowanie miała swój potencjał. Miasto Szklarska Poręba służyło przede wszystkim do zgromadzeń drużyn sportowych lub indywidualnych treningów. Wszystko za sprawą warunków klimatycznych, które w Szklarskiej Porębie są porównywane do takich, jakie panują między innymi w miejscowościach alpejskich. Te doskonałe warunki klimatyczne zostały przede wszystkim docenione i odkryte przez sportowców, którzy przebywając tutaj na zgrupowaniu dostrzegli nie tylko dobre warunki treningowe ale przede wszystkim podwyższone możliwości kondycyjne.

Nasz pensjonat w Szklarskiej Porębie – Polny Krzew

 

Jest zdecydowanie inny od wszystkich. Wyróżnia się one przede wszystkim charakterem i swoją bogatą tradycją. Początkowo należał on do Marty Hauptmann, która rozsławiła to miejsce organizując tutaj spotkania artystów, naukowców oraz pisarzy. Przebywali w tym pensjonacie ludzie, którzy kształtowali niemiecką myśl pozytywistyczną. Z racji obszernej zabudowy Pensjonat Polny Krzew często gościł wybitne postaci na długie letnie wieczory i chłodne zimowe poranki. Wielu z nich czasem zamieszkiwało ten go przez długie tygodnie – tworząc lub inspirując się widokiem na góry i korzystając z doskonały warunków klimatycznych.

Doświadczenie pensjonatu – Polny Krzew Szklarska Poręba

 

Od lat dziewięćdziesiątych Pensjonat Polny Krzew jest popularną w Szklarskie Porębie atrakcją turystyczną gdzie z powodzeniem można korzystać z przytulnych pokoi gościnnych i relaksować się w warunkach, w jakich kiedyś relaksowali się wybitny twórcy, myśliciele i artyści.

Pensjonat Szklarska Poręba
ul. Muzealna 3
58-580 Szklarska Poręba