Atrakcje w Szklarskiej Porębie


Szklarska Poręba urzeka swoim położeniem na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. To wręcz perfekcyjne  miejsce dla miłośników przyrody i  aktywnego wypoczynku.

Spędzając swój wolny czas w tym malowniczym miejscu szczególnie warto  poznać jego ciekawą historie W miejscowości i okolicach jest wiele atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba zobaczyć. Nie sposób wymienić ich wszystkich, ani wybrać najciekawszej. Wiele jest do zobaczenia. A warto 😉

Oto tylko niektóre z nich:

Wodospady –  w Szklarskiej Porębie możemy zobaczyć 2 wspaniale wodospady. Wodospad Kamieńczyka i wodospad Szklarki. Ich urok na pewno pozostawi ślad w naszej pamięci. To wspaniałe miejsce do wypoczynku i rozkoszowania się cudami natury. ( Więcej o wodospadach po kliknięciu w ich nazwę).

 

 

 

 

Krucze Skały– wspaniała grupa skalna znajdująca się na prawym brzegu rzeki Kamiennej. Tworzą ją dwie potężne baszty granitowe o wysokości do 30 m. Zlokalizowany jest tam Park Linowy- Trollandia. Idealne rozwiązanie dla wszystkich którzy lubią czuć adrenalinę. W parku dostępne są dwie trasy, zielona i czerwona o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Zakręt śmierci – bardzo ostry zakręt, prawie 180 stopni, na trasie Szklarska Poręba Świeradów Zdrój. Znajduje się na wysokości 775m n.p.m. Swa nazwę zakręt zawdzięcza licznym wypadkom powodowanym przez nieostrożnych kierowców.

 

 

Chybotek – jest to grupa skalna złożona z kilku bloków. Ciekawostką jest, iż największy, najwyżej położony głaz można rozkołysać. Chybotek zbudowany jest z granitu karkonoskiego. Według legendy skała blokuje wejście do podziemnego skarbca.

 

Śnieżne Kotły  –  dwa kotły polodowcowe, wciśnięte w północne zbocza głównego grzbietu Karkonoszy. Powstanie lodowców i kotłów miało miejsce w plejstocenie, prawdopodobnie w czasie ostatniego zlodowacenia. W Wielkim Kotle znajdują się dwa Śnieżne Stawki. Kotły stanowią doskonały punkt widokowy.

 

To tylko niektóre atrakcje jakie możesz podziwiać w tym malowniczym miejscu.

Przeczytaj także o innych atrakcjach  i nie zapomnij zarezerwować kwatery w Szklarskiej Porębie 😉

Dino Park

Czerwona Jama

0
Przeglądanie
Window size: x
Viewport size: x